Forum Mazury - Strona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na rowerze?
Autor Wiadomość
Linda 
turystka

Wysłany: 2012-05-28, 21:00   Gdzie na rowerze?

Hej :) Czy ktoś zna jakieś ciekawe, dobrze zorganizowane trasy rowerowe w okolicach Mikołajek lub Kętrzyna? Napiszcie, gdzie warto pojechać i co można po drodze zobaczyć. Osobiście polecam sprawdzoną przeze mnie trasę Pętla Bełdany- jedzie się ok 30 km głównie wokół urokliwego jeziora Bełdany. Amatorzy również dadzą radę :)

karol 
karol

Wysłany: 2012-07-16, 09:11   

Ja polecam trasę wokół j.Buwełno. Zatrzymać można się w Marcinowej Woli. Sam szlak rowerowy ma ok. 20 km, prowadzi raczej przez gruntowe drogi po lekko pofalowanym terenie. Przejeżdża się przez liczne wioski, lasek, no i cały czas podziwiamy widok jeziora. Jeśli chodzi o poziom trudności to powiedziałbym, że dla początkujących, ale z dobrą kondycją. Trzymam kciuki, dacie radę :)

kayak 
kayak

Wysłany: 2012-07-16, 09:25   

Linda, gdybyś szukała bliżej Giżycka, to fantastyczne trasy biegną wokół jezior Gołdopiwo i Kruklin oraz wokół rezerwatu Borki i przez Puszczę Borecką. Szczególnie te dwie ostatnie są naprawdę ciekawe, ale raczej dla bardziej zaprawionych rowerzystów, bo z tego co wiem obydwie mają ok. 40 km.

trol

Wysłany: 2012-07-16, 09:33   

Raczej niesamowicie zaprawionych! To jest dokładnie 45 km przez osady Podleśne, wzdłuż południowej granicy rezerwatu Borki, przez Leśny Zakątek, mijając kilka jezior aż do leśniczówki Wolisko, przy której znajduje się Park Żubrów (otwarty codziennie od 9 do 15). I stąd jeszcze około 10 km przez pola do wsi Możdżany i jeszcze ok. pół godziny na zachód do Kruklanek. Wg mnie to jedna z najtrudniejszych tras na Mazurach, ale satysfakcja po jej przebyciu gwarantowana :)

karol 
karol

Wysłany: 2012-07-17, 21:07   

Linda, jeśli chodzi o Mikołajki to fajna jest trasa do Rucianego (ok. 20 km). Szlak prowadzi wzdłuż brzegu jeziora Mikołajskiego do urokliwego Bełdan. Trochę dróg gruntowych, trochę lasu, na koniec asfaltówka. Każdy sobie poradzi :)

Linda 
turystka

Wysłany: 2012-07-25, 17:37   

Dzięki Karol :) Właśnie takie do 25/30 km mnie interesują. Leciutka jest też trasa przez rezerwat Strzałowo (teren Puszczy Piskiej), prawie w całości po asfaltowej nawierzchni bez większych podjazdów. Z Mikołajek kierujemy się na Uktę, dalej przez las do Strzałowa (ścieżka przyrodnicza). Później leśniczówka Piersławek i szosą dociera się do Piecek. Chyba niecałe 20 km- baardzo polecam dla początkujących :)

kayak 
kayak

Wysłany: 2012-07-25, 18:38   

Linda, jeśli szukasz czegoś łatwego i przyjemnego to ja polecam trasę do Kadzidłowa. Wśród lasów asfaltowa droga również w kierunku Ukty. Wzdłuż trasy rezerwat Pierwos, jezioro Skok i wieś Bobrówko. Następnie po kilku kilometrach zjeżdża się na leśną dróżkę prowadzącą prosto do parku dzikich zwierząt- całość max. 15 km także myślę, że bez problemu można się wybrać

trol

Wysłany: 2012-07-27, 09:42   

Tak- ja również polecam to Kadzidłowo i trasę nad jeziorem Tałty. Śliczne krajobrazy, pola, wzgórza, lasy. Za wsią Tałty przekracza się Kanał Tałcki i potem już spokojnie przez las i łąki. Trasa ok. 25 kilometrów dla średnio zaawansowanych rowerzystów :)

trolla91 

Wysłany: 2012-07-27, 09:54   

Ale wszyscy się uparli na te Mikołajki, no ale nie będę się wyłamywać. Nikt jeszcze nie wspomniał o trasie do Popielna. Prowadzi ona jak czerwony szlak pieszy do Rucianego. Po dotarciu do przystani promowej trzeba przeprawić się na drugi brzeg jeziora i dalej dojechać do Wierzby, skąd szlak prowadzi już prosto do Popielna i Stacji Badawczej PAN.

Odpowiedz do tematu