Forum Mazury - Strona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd na Mazury pierwszy raz
Autor Wiadomość
Pawello12

Wysłany: 2008-07-01, 21:23   Wyjazd na Mazury pierwszy raz

Zamierzam wyjechać na Mazury. Nigdy jeszcze tam nie byłem, dlatego proszę o radę w który region Mazur, do jakiego miasta, nad jakie jezioro jechać. Zamierzam głównie łowić ryby.

Piszanin 
Administrator

Wysłany: 2008-07-01, 21:50   

Na początek "zabawy z Mazurami" polecam Mazury Południowe - Okolice Rucianego - Nidy i Pisza. Na połów ryb warto wybrać się nad jeziora Wiartel, Przylasek (tu jest specjalne superłowisko - dosyć drogie) albo na wody PZW - szczególnie atrakcyjne są jeziora Białoławki, Kocioł, Wejsunek, Jegocin, Nidzkie, Jaśkowo Duże. Oczywiście to co podałem to tylko kropla... ale warto zacząć tam. Wokół tych jezior jest wiele możliwości noclegowych od hoteli po pola namiotowe.

Jestem na etapie tworzenia takiego poradnika dla początkujących, ale to troszkę potrwa.

Green Man

Wysłany: 2008-07-02, 07:36   

Witam. Ja takze nie bylem nigdy na Mazurach i zamierzam wybrac sie tam w tym roku po raz pierwszy. Jade tam pod namiot i pytanie czy znacie moze jakies pole, ktore warte by bylo polecenia. Wazne by mialo w niare schludne sanitariaty i dostep do cieplej wody. Z gory dzieki.

easyrider13 

Wysłany: 2009-06-21, 19:58   

Interesowałoby mnie jakieś fajne miejsce z polem namiotowym.

siwypawel1

Wysłany: 2009-07-02, 21:29   

A masz jakiś namiar na tą kwatere,albo sa gdzieś jakieś zdjęcia z tego miejsca gdzie moge coś zobaczyc.Dzeki wielkie

mazurek

Wysłany: 2009-07-19, 22:35   

Jeśli ktoś chce odpocząć, zobaczyć z bliska prawdziwe dzikie Mazury , to może sobie darować takie miejscowości jak Giżycko, Mikołajki, Mrągowo. Na głównych deptakach owych miast jest ruch i hałas jak na Marszałkowskiej w Wawie. Najlepiej wybierać mało znane , niewielkie miejscowości położone z dala od głównych szlaków drogowych, rowerowych czy wodnych.
Pełno jest takich miejsc na Mazurach trzeba tylko troszeczkę poszukać.

kattinka

Wysłany: 2009-08-11, 07:21   

A czy może Pan polecić jakieś szczególne miejsce? Zależy mi na całkowitym spokoju i jak najmniej ludzi. Może być w totalnej głuszy

mario0017

Wysłany: 2012-07-15, 16:46   

Ja mogę polecić Wilkasy. skarpe.eu Tutaj masz w zasiegu miasto - Giżycko a jesteś na wsi i nad jeziorem. Poza tym jest tu nawet Park Wodny zaraz obok - taka atrakcja na niepogodę.

trolla91 

Wysłany: 2012-07-15, 21:47   

Jeśli szukasz odludzia to ja osobiście polecam Kozin- również niedaleko Giżycka. Blisko również do Mikołajek. Miejscowość nieduża, spokojna, bardziej nastawiona na agroturystykę. No i Jezioro Jagodne- cudo :)

karol 
karol

Wysłany: 2012-07-16, 08:16   

Na pierwszy raz można odwiedzić Przykop. Oprócz naturalnych, niezadeptanych terenów mamy tu atrakcje takie jak ośrodek jazdy konnej czy pole golfowe. Warto również odwiedzić dawną kuźnię, w której dziś działa klimatyczna karczma z bardzo dobrym jedzeniem w rozsądnych cenach (danie obiadowe ok. 10 zł, piwo 4 zł).

trol

Wysłany: 2012-07-27, 08:26   

A ja polecę Kruklanki. To urocze letnisko, co prawda bez "zabytkowych" atrakcji, ale leżące wśród pięknych lasów na skraju Puszczy Boreckiej. Szlaki rowerowy, szlaki kajakowe, Park Żubrów, także odpowiednie zarówno dla lubiących aktywnie spędzać czas jak i dla leniuchów. Z noclegami nie ma problemów, jedzonko też niczego sobie :)

trolla91 

Wysłany: 2012-07-27, 08:47   

Jeśli jesteście z dziećmi, koniecznie odwiedźcie park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Moje dzieci czuły się co najmniej jak w zoo :) Są wilki, łosie, jelenie, bobry, osiołki, żubry, bizony, ładne ptaki i trochę psów. Część zwierząt chodzi sobie wolno po parku, można je karmić swoim jedzeniem. Wstęp z tego co pamiętam kosztował 5 zł dla dzieci i dla mnie chyba 7, także zupełnie rozsądnie.

karol 
karol

Wysłany: 2012-07-28, 07:46   

Widzę, że wątek się rozwinął, to dodam od siebie jeszcze rekomendację ZGONU :) Wioski- absolutnie nie reklamę śmierci :) Zgon to niewielka, sympatyczna miejscowość letniskowa przy drodze na Ruciane. Wypoczynek gwarantowany w spokoju, nad czystym kąpieliskiem Jeziora Mokrego. Noclegi raczej wyłącznie w kwaterach prywatnych i agroturystyce, ale wiem, że większość ludzi to właśnie docenia. W pobliżu szlaki rowerowe i szlak kajakowy, także aktywni też nie powinni się nudzić.

Odpowiedz do tematu