Forum Mazury - Strona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto zobaczyć w Mrągowie i okolicach
Autor Wiadomość
Linda 
turystka

Wysłany: 2012-05-28, 19:52   Warto zobaczyć w Mrągowie i okolicach

Hej :) Nikt nie bywa w Mrągowie? Faktycznie- miłośników muzyki country może nie jest zbyt wielu. Polecam jednak wypoczynek nad Jeziorem Lampackim na terenie malowniczego parku krajobrazowego. Gratka dla miłośników sportów wodnych- tu zaczyna się piękny szlak kajakowy. W okolicy warto zobaczyć XVIII- wieczny pałacyk, który niestety w dużej części został przekształcony w luksusowy hotel.

marzycielka12 

Wysłany: 2012-06-01, 12:06   

Witaj Linda :)
Sama chciałabym się wybrać na kajaki :D (takie marzenie z dzieciństwa). Możesz mi opowiedzieć coś więcej o tym sposobie rekreacji? Co zabrać, ile to kosztuje, jestem zielona w tych sprawach..

Linda 
turystka

Wysłany: 2012-06-06, 12:39   

Hej marzycielka :)
Szczerze mówiąc ja zaczynałam od raftingów na Dunajcu, pod opieką, z wypożyczonym ekwipunkiem, na 6-osobowych pontonach. Kajaki to taki kolejny level, ale nic specjalnego nie jest potrzebne- siła w rękach i dobry krem z filtrem o tej porze roku, bo dwa tygodnie temu niesamowicie się spiekłam :( Cenowo wygląda to bardzo różnie- wypożyczenie kajaka to kwestia od 20 do 100 zł.

trolla91 

Wysłany: 2012-07-15, 22:03   

Dziewczyny, jeśli szukacie czegoś na początek, to pod Mrągowem (ok. 10 km na zachód) znajduje się wioska Sorkwity. Tam jest początek kajakowego szlaku rzeki Krutyni i to jest właśnie raczej szlak dla mniej wtajemniczonych. Trzymam za Was kciuki :)

trolla91 

Wysłany: 2012-07-27, 08:51   

To znów ja :) Spróbujcie też się wybrać na szlak Roś- Śniardwy. To typowo kajakowy szlak, na którym żadne motorówki, żaglówki czy inne "wielkoludy" nie będą was stresować :) Całość trasy ma niecałe 10 km, w niektórych momentach biegnie pod prąd, ale to nie stanowi większego problemu. Piszcie, piszcie coś o innych szlakach! Nie tylko pod Mrągowem.

Odpowiedz do tematu