Forum Mazury - Strona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Co warto zobaczyć.
Autor Wiadomość
borzywoj

Wysłany: 2010-03-08, 15:58   Co warto zobaczyć.

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum. Jeśli wybieracie się do Giżycka i nie wiecie co warto zobaczyć to może podsunę trochę pomysłów. Sam nie jestem fanem białych żagli, wolę wędrówki piesze i z takiej perspektywy będę opisywał atrakcje.
W samym Giżycku warto zobaczyć most obrotowy. Bardzo ciekawa konstrukcja - warto wybrać się tam w godzinach otwierania mostu.

W Giżycku znajduje się wieża widokowa, z której widać panoramę miasta oraz okolicznych jezior.

oraz fort Boyen.

W niedalekiej odległości od Giżycka znajdują się Kurklanki. Warto tam się wybrać żeby zobaczyć bobry lub dowody ich działalności.

oraz
zniszczony stary most kolejowy:

Warto też wybrać się do Wilczego Szańca - kwatery Hitlera. Jest położona niedaleko Giżycka, ale podczas mojej wizyty na Mazurach nie udało mi się tam dotrzeć...

mazury wczasy

Wysłany: 2010-06-15, 10:19   

A ja polecam Jezioro Ryńskie i przepiękny zamek nad tym jeziorem...
Ale w ogóle całe Giżycko potrafi oczarować przyjeżdżających do nas turystów. Zapraszamy

joelsek

Wysłany: 2011-06-14, 08:24   

Jeżeli chcesz, abyś Ty i cała Twoja rodzina była leczona szybko, skutecznie, przez najlepszych lekarzy w 800 prywatnych placówkach w całej Polsce to napisz i dowiedz się więcej:
Joel Sęk, tel.: 601 847 815, joel.sek.omsignum@gmail.com

Linda 
turystka

Wysłany: 2012-05-28, 20:37   

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami- Giżycko jest piękne! Wspomniany most obrotowy to unikat na skalę całego kraju. Niedaleko od niego można również zobaczyć pozostałości XIV-wiecznego zamku krzyżackiego. Jeśli natomiast chodzi o Twierdzę Boyen, to koniecznie trzeba wybrać się do niej na letni festiwal szant- uwierzcie mi, niesamowity klimat.

mario0017

Wysłany: 2012-05-28, 23:54   Park Wodny Wilkasy

Pensjonat Skarpa Wilkasy

Pensjonacik „Skarpa”
jest doskonałym miejscem do spędzania urlopu i wakacji, a także do weekendowego odpoczynku od codziennych zajęć. Nowo otwarty Park Wodny umożliwia atrakcje podczas chłodnej pogody.
http://ugg.pl/park_wodny
Najbliższa okolica pensjonatu zapewnia wspaniałe warunki do:
uprawiania sportów wodnych, tj. żeglarstwo, kajakarstwo - (wypożyczalnia sprzętu wodnego, przystań żeglarska ok. 300m od Pensjonaciku);
wędkarstwa (zapewniamy przewodnika);
jazdy konnej (możliwość nauki);
jazdy na rowerze (bogata sieć szlaków rowerowych, wypożyczalnia rowerów w pensjonaciku);
wędrówek pieszych.
W okolicy znajdują się korty tenisowe, boiska do piłki siatkowej.
Istnieje również możliwość wybrania się w rejs statkiem po jeziorach mazurskich.
Proponujemy państwu:
tygodniowe pobyty rodzinne,
aktywne wczasy „Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich”,
wczasy „W siodle”,
pobyty weekendowe,
obozy młodzieżowe,
zieloną szkołę,
noclegi.
Wszystkie pory roku zasługują na odwiedzenie naszego zakątka. Wiosna zachwyca śpiewem ptaków i piękną zielenią, jesień spokojem i wspaniałymi kolorami. Także zimą spowite śniegiem Mazury są pełne uroku – zapraszamy wówczas na organizowane przez nas kuligi i wędkowanie spod lodu. Wyciąg na Pięknej Górze umożliwia Państwu jazdę na nartach.
Na Mazurach przyroda stworzyła wspaniałe warunki do wypoczynku. My zaś jesteśmy po to, aby zaprosić Państwa do tego ciekawego i urokliwego miejsca, dokładając wszelkich starań aby chwile spędzone u nas były mile wspominane.

trol

Wysłany: 2012-07-04, 15:35   

A w razie niepogody? Macie Państwo jakiś bilard, ping- pong? Dorosły zawsze się czymś zajmie, poczyta, ale dzieci nie usiedzą na miejscu, a z tego co przeglądam długoterminowe prognozy pogody, to cały sierpień niestety ma padać deszcz :(

karol 
karol

Wysłany: 2012-07-17, 20:36   

trol, jeśli mogę Ci coś polecić to na pewno ośrodek COS, przy ul. Moniuszki (rowery, tenis, siłownia, sauna), na prawdę pełny wypasik i bardzo dobre warunki. Z tego co pamiętam, około 70 zł od osoby nocleg, także myślę, że całkiem przystępnie.

Odpowiedz do tematu