Forum Mazury - Strona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Półwysep Kula - ostrzeżenie dla zeglarzy i turystów
Autor Wiadomość
janusz46

Wysłany: 2011-08-22, 16:14   Półwysep Kula - ostrzeżenie dla zeglarzy i turystów

Ostrzegam wszystkich żeglarzy i turystów przed noclegiem/postojem w zatoce Kula (łącznik jez. Bocznego z Jagodnym). Byłem tam dwukrotnie - 2 i 12 sierpnia i stwierdzam istne epicentrum gówna i śmieci. Fetor z obu toalet odrzuca na kilometry.
Skandalem jest to, iż tym półwyspem zawiaduje Baza Rekreacyjna i Sportów Wodnych "KULA" - spółka cywilna panów Krzysztofa i Jacka Henclów z Rydzewa, którzy za pobyt na Kuli pobierają opłaty. Nie zdążysz dobrze zacumować jachtu a już masz na karku "bosmana", który chce pieniądze.
Na moje pytanie o syf na półwyspie "bosman" stwierdził że jeżeli mi sie nie podoba to mogę odpłynąć albo posprzątać samemu.
Pływam po Mazurach od 23 lat i różne rzeczy już widziałem, ale skala zagównienia i zasmiecenia Kuli przekracza wszelkie dopuszczalne granice.

Pozdrawiam

barnabix 

Wysłany: 2011-12-19, 03:31   

Kula to jedno z niewielu już niestety miejsc na Mazurach gdzie wie się za co się płaci. Ceny nie są wygórowane a wysokość opłat jest znikoma w porównaniu z konkurencją. Cumuje tam od wielu lat, za każdym razem jak przepływam przez kanał Kula i zupełnie nie rozumiem czym to miejsce mogło "podpaść" koledze @janusz46. Pewnie na ten czas bosman miał posturę nikczemną, chód kulawy a z oblicza jego zionął nieprzenikniony aromat RUMu
Kiedyś miałem usterkę silnika a opisany przez kolegę żeglarza bosman naprawił mi ten nieszczęsny silnik za 30 zł, pracując przez 3 godziny. Innymi razy bosman ów, całkowicie za darmo, naprawił mi kabestan, który rozsypał się na części podczas stawiania masztu. Zimne piwo z kija kosztuje u nich również całkiem chrześcijańską cenę bo 4-5 zł podczas kiedy konkurencją ma kilka zł drożej.
Podsumowując, wszystkim polecam to miejsce i nie wiem czemu koledze żaglarzowi tak nie spodobał się pobyt tam. Z tekstu pisanego przez kolegę Janusza wnioskuję, że skandalem jest samo to, że terenem "tym półwyspem zawiaduje Baza Rekreacyjna i Sportów Wodnych "KULA"" Uważam, że opinia @janusz46 jest typową, subiektywną oceną tego miejsca ze względu na jakiś niezidentyfikowany czynnik. Sam fakt pobytu w tym samym miejscu dwukrotnie świadczy o tym, że to nie miejsce miało wpływ na taką opnie tylko może fakt, że bosman nie pocałował owego turysty w dupę.
Inną zupełnie sprawą jest fakt, że obszary Wielkich Jezior Mazurskich są zasrywane, zaśmiecane i niszczone przez pseudożeglarzy z całego kraju.

Odpowiedz do tematu